ENG | УКР |

Новини | Кафедри лісового господарства

 

16.09.2024 р.

Практичне заняття з Основ фахової підготовки для студентів першого курсу спеціальності 205 Лісове господарство провів доцент кафедри лісового господарства Масальський В.П.


13.09.2024 р. 

Сьогодні відбулося інформаційно-практичне заняття з основ інформаційної культури для здобувачів освітнього рівня магістр спеціальності 205 Лісове господарство  на тему "Ресурси бібліотеки в інформаційному забезпеченні навчального та наукового процесу університету". Завідувач галузевого відділу номер 1 Наукової бібліотеки Білоцерківського національного аграрного університету Юлія Гурська ознайомила слухачів з інформаційними ресурсами бібліотеки, з можливістю використання платформ Research4life, SpringerLink, ScienceDirect, баз Scopus та Web of Science. В ході заняття магістрантами було грунтовно досліджено електронний контент наукової бібліотеки  та важливість віддаленого доступу до нього в сучасних освітніх умовах.


13.09.2024 р.

Колектив кафедри лісового господарства щиро вітає всіх лісівників з професійним святом – Днем працівника лісу!

Традиційно, до Дня працівника лісу студенти першого курсу спеціальності «Лісове господарство» висаджують дерево на території університету. Підтримали чудово ініціативу й цього року – висадили горобину Sorbus aucuparia "Pendula".

      

Керівництво університету привітало присутніх студентів і викладачів кафедри лісового господарства, висловивши підтримку у здобутті та розвитку важливої для нашої країни професії! 

https://btsau.edu.ua/uk/content/den-pracivnyka-lisu-u-bilocerkivskomu-nau


12.09.2024 р. 

Сьогодні здобувачі вищої освіти спеціальності 205 Лісове господарство відвідали Володарське лісництво філії "Білоцерківське лісове господарство" ДП "Ліси України" та мисливське господарство "Гран-Мисливство". На виїзному практичному занятті здобувачі ознайомилися з ботанічною пам'яткою природи "ДУБ-ВОЛОДАР". Єгер Андрій Іванович розповів про особливості догляду за оленем плямистим та ланню європейською у мисливському господарстві.

      


11.09.2024 р. асистентом кафедри лісового господарства Ситником О. С. проведено виїзні практичні заняття з дисциплін "Діагностика хвороб лісу" та "Інтегрований захист лісу".

   


Відбулося вступне заняття для студентів спеціальності 205-лісове господарство в науковому гуртку "Лісівник". Його метою було залучення нових членів (першокурсників), ознайомлення з Положенням про наукове товариство, планом роботи на навчальний рік. Керівник гуртка, доцент кафедри лісового господарства Тетяна Лозінська, презентувала гуртківцям тематику науково-дослідних робот, які проводяться на кафедрі, разом обговорили тематики власних наукових досліджень. Здобувачі висловили свої побажання і пропозиції щодо роботи гуртка. Зустріч пройшла на позитивній ноті і в очікувані продуктивної роботи.

   


Практичні заняття з дендрології

Доцент кафедри лісового господарства Масальський В.П. провів практичні заняття з дендрології для студентів 2 курсу спеціальності «Лісове господарство» агробіотехнологічного факультету в Державному дендрологічному парку "Олександрія" НАН України. Збирали фотогербарій деревних рослин.

   


4 вересня науково-педагогічними працівниками кафедри лісового господарства заслухано звіти з виробничої практики студентів четвертого курсу спеціальності 205 «Лісове господарство» освітнього рівня бакалавр. Звітування пройшло у формі доповідей з презентаціями і здачі звітів з практики та щоденників. Під час виробничої практики здобувачі освіти набули достатньо практичних навичок та виробничого досвіду.

   


Парад вибіркових дисциплін

3 вересня на кафедрі лісового господарства агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ проведено «Парад вибіркових дисциплін» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 205 «Лісове господарство» першого року навчання. Викладачі кафедри презентували освітні вибіркові компоненти, коротко розповівши про мету їх вивчення, теми занять та очікувані результати. Здобувачі освіти отримали відповіді на всі запитання та вичерпну інформацію, необхідну для здійснення вибору освітніх компонентів.

   


Розпочато новий навчальний рік!

Сьогодні особливий день для першокурсників спеціальності Лісове господарство, які долучилися до великої студентської родини. Хай їх дорога до знань буде легкою, цікавою, яскравою!

      


Науковий день кафедри лісового господарства Білоцерківського НАУ
Одним із важливих завдань аграрного сектору України є стабілізація та підвищення стійкості агроекосистем. У цьому контексті важливим методом оптимізації стану агроекосистем є підтримання ефективного функціонування полезахисних лісосмуг. Для вирішення цього актуального завдання на об’єктах навчально-дослідного господарства Білоцерківського національного аграрного університету науковцями кафедри лісового господарства Білоцерківського НАУ і НУБіП України 9 липня 2024 року проведені комплексні польові дослідження сучасного стану, розвитку і впливу полезахисних лісових смуг на прилеглі угіддя різних агрофонів.
Лісівничі дослідження проведено співробітниками кафедри лісового господарства у складі її очільника професора Хрика В.М, доцента Левандовської С.М., асистента Ситника О.С. Ними детально досліджено структурні особливості лісових смуг, визначено їх видовий склад, наявність підросту, підліску, живого надґрунтового покриву, лісової підстилки. Паралельно проведено лісотаксаційні дослідження з визначення санітарного стану полезахисних насаджень з детальним описом фітозахворювань і ураження патогенами.
Взяття зразків ґрунту у полезахисних насадженнях і на різних агрофонах на певних віддалях від лісової смуги проведено професорами Юхновським В.Ю., Малюгою В.М., магістром Розоговцем Миколою. Ці зразки підготовлені аспіранткою Тупчій О.М. до відправлення у сертифіковану лабораторію для здійснення агрохімічних аналізів і показників якості ґрунту в Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК (смт. Чабани, Київська обл.).
Проведені дослідження агроекологічного стану ґрунтів полезахисних лісосмуг, на певних відстанях на різних агрофонах дадуть змогу проаналізувати показники вмісту гумусу, лужногідролізованого азоту, рухомого фосфору та обмінного калію, кислотність ґрунту, що стане основою для розроблення рекомендацій з оптимального функціонування полезахисних лісових смуг і посилення стійкості агроекосистем до кліматичних змін.
Доцент кафедри, канд.біол.наук Світлана Левандовська
 
         

Відбулася атестація випускників денної та заочної форми навчання спеціальності 205 «Лісове господарство» освітнього рівня бакалавр у формі захисту кваліфікаційних робіт.
Захист кваліфікаційних робіт бакалавра проходив протягом 17 - 21 червня 2024 року. Вісімнадцять здобувачів освіти успішно представили свої наукові дослідження перед атестаційною комісією, демонструючи високий рівень знань та практичних навичок. Кваліфікаційні роботи були відзначені високими та добрими оцінками, а здобувачам присвоєно кваліфікацію бакалавр лісового господарства.
 
   
 
   
 
   

З метою покращення санітарного стану в навчально-дослідному лісовому господарстві Білоцерківського НАУ спеціалістами ДCЛП «Київлісозахист» та працівниками НДЛГ БНАУ проведено відведення ділянок під санітарні рубки. З метою набуття теоретичних знань та практичних навичок до процесу були залучені студенти спеціальності 205 «Лісове господарство».
 
         

Майстер-клас «Ефективність використання технологій компанії STIHL у лісовому господарстві: безпека та обслуговування»

13.06.2024 р. для майбутніх фахівців пройшов цікавий майстер-клас від команди компанії STIHL. Продакт-менеджер Іван Сугейко, маркетолог Антон Марченко та інженер техвідділу Сергій Сидоренко ознайомили присутніх студентів і викладачів університету з історією розвитку компанії, асортиментом техніки, особливостями її використання й обслуговування. Зокрема, особливу увагу звернули на технологічні інновації, які дозволяють удосконалювати та убезпечувати роботу фахівців лісового господарства! Кожен бажаючий зміг спробувати наявну техніку компанії STIHL в роботі. Студенти агробіотехнологічного факультету дізналися багато нової й корисної інформації та залишись задоволені проведеним майстер-класом. Дякуємо фахівцям компанії STIHL за співпрацю!

   

https://btsau.edu.ua/uk/content/mayster-klas-vid-komandy-kompaniyi-stihl

https://www.facebook.com/groups/356288888836969/permalink/1179800989819084/


Проблеми агролісомеліорації обговорили на науково-практичному семінарі кафедри лісового господарства
11 Червня 2024 р. кафедра лісового господарства агробіотехногічного факультету за ініціативи завідувача кафедри професора Хрика Василя Михайловича і Голови ГО «Асоціац
ія агролісівників України» професора Юхновського Василя Юрійовича провела виїзний науково-практичний семінар науково-педагогічних працівників, студентів і виробничників ДП Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київагроліс» на тему: «Трансформація полезахисних лісових смуг в систему орно-лісового агролісівництва».
Метою семінару стало ознайомлення із закордонним досвідом ведення агролісівництва в країнах Європейського Союзу, аналіз сучасного стану, викликів, перспектив розвитку полезахисного лісорозведення в Україні, трансформація полезахисних лісових смуг в систему орно-лісового агролісівництва і підвищення їх ефективності в протидії кліматичним змінам.
Розпочався семінар з вітальних слів декана агробіотехнологічного факультету доцента Хахули Валерія Семеновича. У вступному слові декан факультету познайомив присутніх з історією створення Ботанічного саду і наукових об’єктів кафедри лісового господарства і факультету та досвідом їх використання у навчальній і науковій роботі. Професор Хрик В.М. вказав на важливість використання лісових і лісомеліоративних об’єктів студентами кафедри під час навчальних і виробничих практик, проведення наукових досліджень і їх реалізації у виконанні бакалаврських і магістерських робіт, участь студентів-гуртківців у республіканських конкурсах наукових робіт. 
   
 
Модератор семінару доцент Левандовська Світлана Миколаївна ознайомила учасників з програмою семінару, представництвом науково-педагогічних працівників, студентів, виробничників, а також учасниками з різних навчальних установ і наукових організацій, які взяли участь у дистанційному форматі семінару.
Ключову доповідь на тему: «Агролісівництво – новітній етап розвитку агролісомеліорації» презентував професор Юхновський В.Ю., а співдоповідачем виступила аспірант кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України Тупчій Ольга Миколаївна.
У своїй доповіді Василь Юрійович зазначив, що полезахисні лісові смуги є невід’ємним компонентом агроландшафту та складають його екологічний каркас. Відомо про Європейську ландшафтну конвенцію, яка висвітлює європейський контекст: ліси та рідколісся як часину ландшафту. Доповідач детально зупинився на закордонному досвіду використання агролісівництва у фермерських господарствах країн ЄС. Агролісівництво надає багато переваг та екосистемних послуг. За оцінками Світового банку, 1,2 мільярда людей використовують методи агролісівництва, і, за даними Європейської агролісомеліораційної федерації (EURAF), до 2025 року 50% фермерів використовуватимуть системи агролісівництва.
За статистичними даними 2015 року, у південно-східних областях – Дніпровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Донецькій та Луганській – полезахисних лісових смуг відповідно 42,5, 51,9, 33,8, 50,0, 29,0, 31,9 та 30,3 тис. га. Площа полезахисних смуг, пошкоджених військовими діями, становитиме близько 2,7 тис. га, орієнтовно лише 1% території полезахисних насаджень, на яких відбувалося розгортання, базування та бойові дії. Ступінь пошкодженості лінійних насаджень ще передбачається встановити методами дистанційної інвентаризації з використанням безпілотних літальних апаратів або авіаційних засобів з попереднім розмінуванням територій.
Рекомендується відновлення або заміну сильно пошкоджених, зріджених, малоефективних та відмираючих насаджень реконструктивними рубками, які залежно від ступеня пошкодження проводити суцільним або вибірковим способами. Оскільки зазвичай під час військових дій крайні ряди пошкоджуються сильніше, доцільно видаляти крайні ряди дерев і кущів. Це також узгоджується з метою зменшення ширини встановлених раніше полезахисних лісових смуг до оптимальних параметрів.
Під час проведення таких заходів полезахисні лісові смуги доцільно перетворювати на орно-лісовий тип агролісівництва з формуванням двох-трирядних лісосмуг.
Для прикладу доповідач навів досвід використання орно-лісового агролісівництва в країнах ЄС, зокрема в Італії, де він був у минулому році. В алейних насадженнях гібридних тополь вирощують сільськогосподарські культури. Зокрема, відстань між алеями може коливатися від 20 м до 120 м і більше.
 
   
 
Зменшення ширини наших лісосмуг має деякі переваги. По-перше, різко, майже вдвічі, зменшиться ширина смуги, що дасть змогу звільнити значні площі під вирощування сільськогосподарських культур. По-друге, буде сформована ефективна конструкція лісосмуги у відповідній природно-кліматичній зоні. По-третє, під час такої реконструкції лісосмуги будуть доповнені новими, більш цінними породами дерев, які відповідають місцевим умовам зростання, адаптованими до змін клімату з широким спектром екосистемних послуг.
Реконструктивними рубками та проріджуваннями можна сформувати оптимальну конструкцію лісосмуг, а саме: продувну для зони Лісостепу та ажурну для зони Степу.
Результативність доповіді засвідчена багаточисельними питаннями, заданими студентами, викладачами, виробничниками.
Продовження семінару відбулося на польових об’єктах. Зокрема цікавими об’єктами стали полезахисні лісові смуги дослідного господарства Білоцерківського НАУ, у яких науковцями кафедри лісового господарства Василем Хриком, Світланою Левандовською і Тетяною Лозінською закладено постійні пробні площі з визначення санітарного стану лісових і формування їх оптимальних конструкцій рубками догляду. Наступними цікавими об’єктами стали агролісомеліоративні насадження лінійного типу Таращанського агролісництва ДП СЛП «Київоблагроліс». Лісничий агролісництва Володимир Одноралов ознайомив із структурою підприємства, агролісомеліоративним фондом, виробничою діяльністю, акцентувавши увагу на необхідності проведення реконструктивних рубок і рубок догляду у полезахисних лісових смугах. Учасники семінару оглянули лісові смуги, пройдені рубками догляду різної інтенсивності і зменшенням їх ширини.
Під час проведення підсумків семінару Василь Юхновський, Василь Хрик, Юрій Урлюк, Олександр Ситник та інші учасники відзначили високу організованість семінару, його наукову і навчальну значимість, підкреслюючи, що проведення інноваційних заходів у лісових смугах допоможе лісовим екосистемам краще справлятися зі зміною клімату, підтримувати біорізноманіття та посилювати екосистемні послуги.
 
Світлана Левандовська, модератор семінару 

11 червня 2024 року кафедрою лісового господарства агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ спільно з ДСЛП «Київагроліс» (Таращанське агролісництво) проведено виїзний науково-практичний семінар.
   
У науково-практичному заході взяли участь голова Асоціації агролісівників України д-р с.-г. наук професор В.Ю. Юхновський та її члени - О.М. Тупчій, Ю.С. Урлюк; представники ДСЛП «Київагроліс»; філії «Білоцерківське лісове господарство»  ДП «Ліси України»;  науково-педагогічні працівники агробіотехнологічного  факультету, здобувачі першого і другого рівнів вищої освіти спеціальності 205 «Лісове господарство».
      
З вітальним словом виступив декан агробіотехнологічного факультету В.С. Хахула. Завідувач кафедри лісового господарства професор В.М. Хрик доповів про стан полезахисних лісових насаджень у науково-дослідному лісовому господарстві Білоцерківського НАУ та Білоцерківського району.  Професор Юхновський В.Ю. презентував доповідь на тему «Агролісівництво – новітній етап розвитку агролісомеліорації».
Практичну частину семінару проведено на польових об’єктах кафедри лісового господарства Білоцерківського НАУ та ДСЛП «Київагроліс» (Таращанське агролісівництво).  
 
   

Навчальна практика з "Механізації лісогосподарських робіт"
Під час проведення навчальної практики з "Механізації лісогосподарських робіт" здобувачі виявили високий рівень зацікавленості та активності. Учасники практики мали можливість ознайомитися з сучасними технологіями та технікою, які використовуються у лісовому господарстві на базі філії "Білоцерківське лісове господарство" ДСГП "Ліси України".
Протягом практики здобувачі успішно впроваджували отримані теоретичні знання у практичну діяльність. Вони демонстрували вміння ефективно використовувати різноманітні машини та інструменти для виконання різних завдань, таких як обробіток ґрунту в лісовому розсаднику, транспортування та обробка деревини.
 
   
Крім того, учасники практики проявили високий рівень співпраці та командної роботи. Вони ефективно спілкувалися між собою та з керівником практики, що сприяло успішному виконанню поставлених завдань.
Крім цього здобувачі мали можливість ознайомитись і забезпеченістю підприємства при ліквідації лісових пожеж та спостережним пунктом за наглядом лісопірологічної ситуації в лісових масивах філії.
Враховуючи результати навчальної практики, можна зробити висновок про успішне засвоєння здобувачами програми навчальної практики та їх готовність до подальшої професійної діяльності в галузі лісового господарства.
 
   
Здобувачі та викладачі кафедри лісового господарства Білоцерківського національного аграрного університету вдячні адміністрації філії "Білоцерківське лісове господарство" ДСГП "Ліси України " за прекрасну можливість провести на базі підприємства екскурсію.
 
Керівник навчальної практики, асистент кафедри лісового господарства  Іван КІМЕЙЧУК

16 травня відбулася підсумкова конференція Ι туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2023/2024 навчального року. Магістрант спеціальності 205 ‟Лісове господарство” Козаченко Андрій гідно презентував свою наукову роботу на тему ‟Лісомеліоративні властивості полезахисних насаджень Білоцерківської ОТГ залежно від впливу несприятливих екологічних факторів” та отримав подяку.
   

1.05.2024. Практичне заняття для студентів спеціальності 205 «Лісове господарство» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти на базі випробувальної лабораторії ТОВ «Зелений дім 2025». Кандидатка сільськогосподарських наук, Кислих Тетяна Миколаївна розповіла студентам про особливості проведення фітопатологічного аналізу рослин, як проводять дослідження ефективності засобів захисту рослин, показала збудників деяких хвороб рослин під мікроскопом. Здобувачі освіти та викладачі отримали вичерпні відповіді на всі питання, що виникли під час заняття.
 
   
 
   

Навчальна практика з лісової таксації
Оцінка та облік лісових ресурсів потребують ґрунтовних знань лісотаксаційної науки, вміння застосування спеціального обладнання та різноманітних методик. З даною метою з 25.04.24 до 30.04.24 проводиться навчальна практика з дисципліни лісова таксація для здобувачів спеціальності 205 - Лісове господарство. Керівником навчальної  практики з лісової таксації, доктором педагогічних наук, доцентом Хриком В.М. було показано як виконується закладання пробних площ,  як здійснюється тренування таксаторів, бусольна зйомка, ведення первинної документації та здійснення всього комплексу лісотаксаційних та камеральних робіт.
      

Асистентом кафедри лісового господарства, Пеньковою С.В. для студентів першого курсу спеціальності 205 «Лісове господарство» проведено виховну годину, присвячену  роковинам Чорнобильської трагедії. Обговорили події, що сталися 26 квітня 1986 року, причини аварії та її наслідки для здоров'я людей і  екологічного стану навколишнього середовища. Кожен розповів свою історію пов'язану з цією катастрофою. Дехто із студентів має інформацію про трагедію з вуст самих ліквідаторів аварії, а хтось глибоко досліджував цю тему раніше. Загалом, всі розуміють важливість вшанування пам'яті тих, хто ціною власного життя рятував людство від радіоактивної небезпеки.
 
      

24 квітня 2024 року для студентів першого курсу спеціальності 205 «Лісове господарство» проведено виховну годину щодо профілактики травматизму серед учасників освітнього процесу. Розглянули дані про стан травматизму серед здобувачів освіти за минулі роки та основні причини виникнення нещасних випадків. Обговори необхідність дотримання правил безпеки життєдіяльності, правил поведінки у закладі освіти, правил пожежної безпеки, правил дорожнього руху та ін. Дійшли до загального висновку про важливість профілактики травматизму серед студентів.
 
   

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми лісівничої освіти, науки та виробництва»
19 квітня 2024 року на агробіотехнологічному факультеті пройша Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми лісівничої освіти, науки та виробництва».
Доповідачі розкрили у своїх матеріалах теми, які наразі є надактуальними для фахової галузі: лісознавство, аналіз стану лісової освіти і науки, екологія, моніторинг і охорона лісів, організація, управління та менеджмент лісогосподарського виробництва.
За результатами плідної роботи буде сформовано збірник матеріалів конференції, що міститиме 77 тез доповідей від учасників з різних куточків не лише нашої країни, але й іноземних колег з Польщі та Німеччини! У роботі конференції взяли участь представники навчальних закладів, наукових та науково-дослідних інститутів, коледжів. Долучилися і  представники лісництв, державних і приватних підприємств та учні МАН Украни.

16 квітня 2024 року доцентом кафедри, Масальським В.П. проведено виїздне практичне заняття з дендрології для студентів 2 курсу спеціальності 205 «Лісове господарство». Заняття проходило в Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка під час масового цвітіння деревних рослин.
      

Здобувачі освіти спеціальності 205 «Лісове господарство» під керівництвом викладачів кафедри регулярно здійснюють догляд за контейнерними культурами створеними в 2023 році. Цього разу провели підживлення комплексними мінеральними добривами та полив.
       
 
   

10.04.24   Співпраця Білоцерківського НАУ і філії «Білоцерківське лісове господарствo» ДП «Ліси України»
В межах співпраці Білоцерківського національного аграрного університету і філії «Білоцерківське лісове господарствo» ДП «Ліси України» з 1 по 10 квітня cтуденти спеціальності 205 "Лісове господарство" взяли активну участь у викопуванні саджанців дуба та висаджуванні саджанців листяних і хвойних культур на території лісництв.
      
 
      
 

1-2 квітня 2024 року здобувачі спеціальності 205 Лісове господарство Білоцерківського НАУ під керівництвом доктора педагогічних наук Хрика В.М. та асистента Кімейчука І.В. висадили однорічні сіянці сосни звичайної на площі близько 0,5 га в лісовому фонді навчально-дослідного лісового господарства Білоцерківського НАУ. Ця діяльність проводилась в рамках навчального процесу з дисципліни "Лісові культури". Це у свою чергу дозволило здобувачам отримати не лише теоретичні знання, а й практичний досвід у майбутній роботі за фахом. У створенні лісових культур здобувачі ознайомилися з основними аспектами вибору деревних видів, правилами садіння та догляду за ними, а також з сучасними технологіями у лісовому господарстві. Цей підхід до навчання сприятиме підготовці кваліфікованих фахівців лісового господарства та збереженню лісових ресурсів.
   

12–14 березня доцентом кафедри лісового господарства Білоцерківського НАУ Світланою ЛЕВАНДОВСЬКОЮ проведено тренувальні заняття з підготовки учнів 9–11 класів до ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології.
Учні відпрацювали методику виготовлення тимчасових препаратів, ознайомились з особливостями анатомічної будови органів рослин, ботанічними колекціями, навчились визначати види рослин, прослухали лекції щодо актуальних проблеми сучасної біологічної науки.
Щиро бажаємо юним біологам перемоги!
   

03.03.-08.03. 2024 в дендрологічному парку "Олександрія" для здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності 205 "Лісове господарство" було проведено навчальну практику з дисципліни "Дендрологія". Практику проводив доцент кафедри лісового господарства Владислав Петрович Масальський. Метою проведення практики в данний час було навчити студентів визначати деревні рослини в безлистому стані. Було зроблено фотогербарій у кількості 90 видів. Закріпленно знання латинських назв деревних рослин. Студенти навчилися визначати деревні рослини за такими ознаками: гібітус, архітекторніка, кора, галуження, форма і розташування бруньок, опушення пагонів, тощо.
   

07.03.2024 р. aсистент кафедри лісового господарства Іван Васильович Кімейчук провів відкрите практичне заняття з Лісових культур на базі Ботанічного саду Білоцерківського національного аграрного університету для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 205 Лісове господарство.
Мета практичного відкритого заняття ознайомити здобувачів із сівозмінами у лісових розсадниках. Розглянути основні типи сівозмін у лісовому господарстві. Пояснити важливість сівозмін для збереження ґрунту та біорізноманіття.
Завдання:
1. Провести огляд та аналіз існуючих сівозмінних систем у лісових розсадниках України.
2. Обговорити переваги та недоліки кожної сівозміни.
3. Провести дискусію про можливі шляхи оптимізації сівозмінних систем з урахуванням сучасних екологічних вимог та потреб.
   

06.03.2024 р. згідно плану роботи кафедри лісового господарства агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ відбувся Парад вибіркових дисциплін для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 205-Лісове господарство. Викладачі кафедри, які забезпечують викладання вибіркових дисциплін, представили їх анотації.
   

05.03.2024 р. доктор пед. наук, доцент кафедри лісового господарства Василь Михайлович Хрик провів відкрите заняття з Лісової таксації для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 205-Лісове господарство.

28. 02. 2024 року викладачі кафедри лісового господарства долучилися до обговорення освітніх програм спеціальності «Лісове господарство» освітнього рівня «бакалавр» та "магістр», освітньої програми «Деревообробні та меблеві технології» освітнього рівня «бакалавр» у Луцькому національному технічному університеті.

27.02.2024 р. на кафедрі лісового господарства агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ відбулася зустріч зі стейкхолдерами щодо обговорення освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 205-Лісове господарство. 
   

04.12.2023 р. було проведено гостьову лекцію Гісуновою Олександрою, яка є спеціалістом з обслуговування клієнтів та торговим представником компанії Timbeter.
Спікер розповіла про всі можливості вимірювання лісових ресурсів, зокрема круглих лісоматеріалів та дров’яної деревини для різних цілей, а також запровадження даного продукту в навчальний процес для написання бакалаврських та магістерських робіт, виконання практичних робіт з лісової таксації та лісовпорядкування. Не виникає заперечення, що на даний час молоді люди мають широко освоювати нові програмні продукти та розширювати свої академічні траєкторії.
Здобувачі та співробітники кафедри лісового господарства Білоцерківського НАУ висловлюють велику вдячність спікеру за повні, вичерпні відповіді на питання, які здобувачі та співробітники багато задавали, оскільки доповідь викликала високу зацікавленість.
До слова, після проведення даного заходу продовженням стало розгляд типового договору (ліцензії) на використання програмного продукту Timbeter у навчальному процесі Білоцерківського НАУ.
 
Асистент кафедри лісового господарства, Іван КІМЕЙЧУК
 
  

16.11.2023 р. відбулася гостьова лекція "Дистанційний моніторинг лісових екосистем" кандидата с.-г. наук, Голови правління та виконавчого директора ГО "ЛІіС", експерта з питань лісової політики і розвитку лісового і мисливського господарства, лауреата премії "Світло справедливості" за захист лісу 2019 р., стипендіата Програми ім. Фулбрайта 2011-2012 рр. Дмитра Карабчука для здобувачів ОП "Лісове господарство".
   

31.10.2023 р. здобувачі вищої освіти спеціальності 205 - Лісове господарство взяли активну участь у посіві жолудя дуба звичайного в умовах Томилівського лісництва філії "Білоцерківське лісове господарство" ДП «Ліси України».

В рамках співпраці між університетами, доцентом кафедри лісового господарства Масальським В.П. була проведена гостьова лекція для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОП Лісове господарство Луцького національного технічного університету.

Всеукраїнський диктант національної єдності
Студенти спеціальності "Лісове господарство" та викладачі кафедри приєдналися до написання національного диктанту.
   

26. 10. 2023 Проведення навчальної практики з "Основ фахової підготовки" та "Лісових культур" під керівництвом завідувача кафедри лісового господарства доцента Хрика В.М. та доцента Масальського В.П.
   
 

19.10.2023 р. Практичне заняття гуртка "Лісівник" кафедри лісового господарства.
Гутківцями висаджено у горщики 500 рослин ялини колючої форми 'блакитна' (Picea pungens Engelm).
   

15 жовтня 2023 року у державному дендрологічному парку “Олександрія” НАН України міста Біла Церква відбувся щорічний забіг пам’яті загиблих захисників та захисниць України. Студенти спеціальності 205 «Лісове господарство» долучилися до заходу.

10.10. 2023 р. доктор біологічних наук, професор Іщук Любов Петрівна провела виїздне практичне заняття за темою: "Структура лісогосподарських виробництва" з дисципліни "Управління лісогосподарським виробництвом" на базі філії "Білоцерківське лісове господарство". Викладачі кафедри лісового господарства та здобувачі вищої освіти спеціальності Лісове господарство відвідали структурні підрозділи: нижній склад, цех переробки деревини, базовий розсадник, склад готової продукції. Познайомилися з технологією переробки деревини і правилами реалізації продукції в Україні та за кордон.
      

5 жовтня 2023 р. на Агробіотехнологічному факультеті відбулася І науково-практична конференція наукового товариства ім. М.К. Гродзінського, присвячена організації та розвитку науково-дослідницької роботи студентів.  Здобувачі вищої освіти спеціальності 205 "Лісове господарство" Омельченко Д. та Козаченко А. взяли активну участь у заході.
 

3-4 жовтня 2023 р. відбувся захист звітів з виробничої практики здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 205-Лісове господарство.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 205 "Лісове господарство" взяли активну участь у виставці "Золота осінь", проведеній агробіотехнологічним факультетом Білоцерківського НАУ 28 вересня 2023 р.
   

Впродовж навчального тижня (25-29 вересня 2023 р.) здобувачі вищої освіти другого курсу спеціальності 205 "Лісове господарство" агробіотехнологічного факультету мали нагоду пройти навчальну практику з "Дендрології" під керівництвом доцента кафедри Масальського В.П.
   

26 вересня 2023 р. відбулася гостьова лекція директора філії "Тульчинське лісомисливське господарство" ДСГП "Ліси України" Романа КОЗОВОГО на тему: "Сучасний стан галузі лісового господарства ХХІ ст.: виклики, проблеми та перспективи розвитку " для здобувачів вищої освіти спеціальності 205 "Лісове господарство" Білоцерківського НАУ.

Щорічно здобувачі вищої освіти спеціальності 205 «Лісове господарство» відвідують Музей лісу у Ставищенському лісництві філії «Білоцерківське лісове господарство» ДП «Ліси України». Дякуємо керівництву лісництва за цікаву екскурсію!
      

15.09.23 за гарної університетської традиції відбулися заходи напередодні Дня працівників лісу.
За участі викладачів і студентства пройшла практична конференція на агробіотехнологічному факультеті Білоцерківського НАУ. До присутніх з вітальним словом звернулися керівництво АБТФ і гості, які є прикладом кваліфікованих фахівців, які вже досягли успіхів у лісовій галузі. За активну участь у житті факультету та високі здобутки у навчанні студентів нагороджено почесними дипломами.
Також було продовжено ще одну цінну традицію – висадження дерева на території університету. Цьогоріч різноманіття зелених насаджень поповнилося шовковицею плакучою "Pendula".
Пишаємося молоддю Білоцерківського національного аграрного університету, яка вирішила поєднати свій шлях з надважливою справою для всього людства! Вдячність викладачам за щоденну кропітку працю у підготовці “рятівників лісу”!
    
 
     

30.08.23 розпочався новий навчальний рік. Це особливо важливий момент для першокурсників спеціальності 205 Лісове господарство, які вперше переступили поріг закладу вищої освіти. Нехай цей рік буде сповнений успіхами та досягненнями для всіх студентів!
 

21 березня 2023 р. - Міжнародний день лісу
Напередодні Міжнародного дня лісів, 20 березня 2023 р., для здобувачів вищої освіти 1-4 курсів спеціальності 205 Лісове господарство агробіотехнологічного факультету Білоцерківського НАУ проведено зустріч з начальником відділу діагностики ДСЛП «КИЇВЛІСОЗАХИСТ» Чавченко Валерієм Павловичем, який розповів про важливість збереження лісових масивів, проблеми лісового господарства України та шляхи їх вирішення, реорганізацію лісової галузі, яка покликана для удосконалення галузі і збереження та примноження лісів нашої держави.
Привітали учасників зустрічі декан агробіотехнологічного факультету доцент В.С. Хахула, завідувач кафедрою лісового господарства доцент В.М. Хрик, професор Л.П. Іщук, куратори груп Т.П. Лозінська, С.М. Левандовська, І.В. Кімейчук та здобувачі освіти.
Підсумком спілкування виробничників, науковців та здобувачів освіти стало висаджування декоративної берези. 
   

Сади перемоги – твій внесок у перемогу України!
У травні 2022 року колектив агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету, на чолі з деканом В.С. Хахулою, долучився до Всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги», спрямованої на ефективне використання доступних земельних ділянок та залучення всіх ресурсів для вирощування харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні в умовах війни. Зокрема, асистенти кафедри лісового господарства Зелінський Б.В. та Кімейчук І.В. зі студентами провели омолоджувальну обрізку фруктового саду Ботанічного саду БНАУ.